Yesilim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Yesilim

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Türk-İsrail gerginliği yeni bir noktaya tırmandı

5 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Byztl

Byztl
Grafiker
Grafiker

LONDRA - Guardian, Türkiye'nin İsrail askeri uçaklarına hava sahasını kullanma izni vermemesinin, iki ülke arasındaki gerginliği yeni bir noktaya taşıdığını belirtiyor.

Gazete, "NATO üyesi olan, laik ama Müslüman Türkiye, İsrail'in Orta Doğu'daki en önemli müttefikiydi. Ama İsrail'in son yıllarda Hizbullah ve Hamas'a yönelik operasyonları ve Türk dış politikasında doğuya kayış, bu ilişkiyi bozdu" diyor.

Ian Black imzası ile çıkan haberde, bu kararın Mayıs'taki yardım konvoyuna saldırı sonrasında iki ülke arasında başlayan krizin, bu şekilde daha da arttığı belirtildi.
Haberde, "Ankara'daki yetkililer İsrail askeri uçaklarının ülkeye girişine duruma göre karar verileceğini belirtti. Sivil uçakların etkilenip etkilenmeyeceği konusunda açıklama yapılmadı" ifadesi yer aldı.

TÜRKİYE BAŞKA ASKERİ UÇAKLARI DA SESSİZCE ENGELLEDİ

Haberde şu bilgiller de yer aldı:

"İsrail'in Ynet haber sitesi başka İsrail askeri uçaklarının da Türkiye'den geçişinin sessizce engellendiğini yazdı.

Siteye açıklamada bulunan bir yetkili, "Türkiye İsrail ile ilişikilerinin derecesini düşürmeye devam ediyor. Bu uzun zamana yayılan bir süreç. Yardım konvoyuna saldırı ile başlamadı. Çok endişeliyiz."

Türk-İsrail gerginliği yeni bir noktaya tırmandı 100629-israil%20hava%20kuvvetleri.hmedium

Bufata

Bufata
Yönetici
Yönetici

paylaşımın için teşekkür ederim

Byztl

Byztl
Grafiker
Grafiker

Önemli değil

Alpkan13

Alpkan13
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

sağol ama alıntıdır yaz haberlerini başka bir siteden almışsın yoksa silinecek konun

Delicoskun

Delicoskun
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Hangi siteden aldığını kanıtlamassan silmeye hakkın yok.

Bufata

Bufata
Yönetici
Yönetici

alıntı yazmasına gerek yok burası haber bölümü

Byztl

Byztl
Grafiker
Grafiker

Haberide kendim yazacak değilim ya. Heralde alıntı :/

Bufata

Bufata
Yönetici
Yönetici

yazan varsa altına alıntı değildir yazabilir Very Happy

CCessaRR

CCessaRR
Destekçi Üye
Destekçi Üye

Paylaşım İçin Teşekkürler

Alpkan13

Alpkan13
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

http://www.ntvmsnbc.com/id/25110432/ Sitesinden alıntıdır mesajı düzeltiyorum bundan sonraki konularda daha dikkatli olursan sevinirim.

Delicoskun

Delicoskun
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Bu 3.cü uyarı felan oluyor,haber ise alıntıya gerek kalmıyor alıntı yazmana gerek yok.Tekrar düzeltiyorum.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]