Yesilim


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Two and a Half Men

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Two and a Half Men Bir Perş. Eyl. 02, 2010 10:38 am

legolassa

avatar
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Two and a Half Men
Two and a Half Men 2006, 2007 ve 2008 yıllarında üst üste üç kez Emmy Ödülü'ne aday gösterilmiş televizyon dizisidir.
Dizi, Charlie Sheen tarafından oynanan bekar ve çapkın Charlie Harper karakterinin yaşamının, eşinden yeni ayrılmış kardeşi Jon Cryer tarafından oynanan Alan Harper'ın evine oğlu Angus T. Jones tarafından oynanan Jacob David ile taşınmasıyla değişmesiyle başlar. Charlie ve yeğenin arasında masum bir bağlılık vardır. Two and a Half Men 2005-2006 yılında Amerikan televizyonunda en fazla reyting alan durum komedisidir. Dizinin ismi iki erkeği (Charlie ve Alan) ve yarım erkek (ya da çocuk) Jake'i temsil eder.
ABD'de 21 Eylül 2009 tarihinde başlayan 7. sezonun mayıs 2010'a kadar sürmesi bekleniyor. Türkiye'de 2004 yılından beri CNBC-e tarafından yayımlanmakta olan dizi, 2009-2010 yayın döneminde pazartesi akşamları saat 20:00'de yayımlanmaktadır.
Charlie Sheen, 2005 ve 2006 yıllarında Altın Küre, 2006 ile 2009 yılları arasında da dört yıl üst üste Emmy ödülüne aday olmuş ancak alamamıştır. Jon Cryer da 2006 ile 2009 yılları arasında da dört yıl üst üste Emmy ödülüne aday olup 2009 yılında kazanmıştır.

Oyuncular ve karakterler

Charlie Sheen - Charles "Charlie" Francis Harper isimli tembel ama başarılı biri.
Jon Cryer - Alan Jerome Harper, Charlie'nin eşinden yeni ayrılmış sosyal olarak içine kapanık kardeşi.
Angus T. Jones - Jacob David "Jake" Harper, Alan'in oğlu.
Marin Hinkle - Judith, Alan'ın eski eşi.
Holland Taylor - Evelyn Harper, Charlie ve Alan'ın annesi.
Melanie Lynskey - Rose, Charlie'ye saplantılı arada bir sarkan komşusu.
Conchata Ferrell - Berta, evin hizmetçisi.
April Bowlby - Kandi, Alan'ın genç ikinci eski eşi (4. sezon itibariyle)

Sadece Sheen, Cryer, ve Jones her bölümde oynamıştır. Konuk oyuncular arasında, Ryan Stiles, Jeri Ryan, Denise Richards, Sara Rue, Richard Lewis, Megan Fox, Teri Hatcher, Heather Locklear, Camryn Manheim, Sean Penn, Elvis Costello, Emanuelle Vaugier, Martin Sheen, Steven Tyler, Enrique Iglesias ve Robert Wagner oynamıştır.

Özeti

!!!!!Spoiler!!!!!

Charles "Charlie" Francis Harper (Charlie Sheen) oldukça başarılı ve yetenekli, otuzlu yaşlarında reklam yazarlığı ile uğraşmaktadır. Charlie, Malibu, Kaliforniya'da okyanus önünde bir evde yaşamaktadır ve kadınları tavlayan bir playboy'u oynar. Konu, oldukça resmi kardeşi Alan'in eşi Judith'den ayrılmasıyla başlar (Alan karısının lezbiyen olduğunu düşünmektedir), evini boşanma davasında kaybeder ve kardeşinin evine taşınmak zorunda kalır. 10 yaşındaki oğlu da, genelde hafta sonları ve diğer zamanlarda babası ile kalır.
İlginç bir karakter de Rose'dur. Charlie'ye düzenli olarak asılır. Daha sonra öğreniriz ki, Rose daha önce Charlie ile bir gecelik bir ilişki yaşamıştır. Charlie'nin evine balkonundan, en uygun olmayan anlarında girer ve Charlie'yi elde etmek için hevesini anlatır. Kimi zaman da, iyi ama deli bir arkadaşı olarak akıl vermektedir. Kendisinin sorunları olmasına rağmen; psikoloji dalında yüksek lisans yapmıştır.

Bir bölümde, Rose'un babası Harvey (Charlie Sheen'in gerçek hayattaki babası Martin Sheen tarafından oynanmaktadır), Charlie'nin ikinci kez Rose ile tek gecelik bir ilişkisi olması üzerine hislerini sorar. Daha sonra Harvey, Charlie'nin annesi Evelyn ile tanışır ve aralarında bir ilişki olur. O da tıpkı kızı gibi, habire annesini takip eder. daha sonra, Harvey'nin annesi "eğer kuzeninle evlenirsen olacağı budur" açıklamasıyla Rose'un aile sorunlarını açıklar. En sonunda da Rose'un tek gecelik ilişkisinin doğru olmadığını öğreniriz; sadece beraber uyanırlar.Fakat daha sonraları Charlie gerçek aşkının Rose olabileceğini düşünmeye başlar ona ilanı aşk eder, fakat bu sefer Rose onu sevmesine rağmen onu reddeder ve taşınarak diziden ayrılır.

Diğer bir karkater de evin temizlikçisi Berta'dır, dili oldukça sivridir ve aklına geçeni esirgemez.
Dizinin önemli konularından biri anne ve oğul arasındaki ilişkidedir. Evelyn zengin, altmışlarında, birçok kez boşanmış, çapkın, ve çocuklarını kontrol eden bir annedir. Charlie ve Alan hayat problemlerinin bir çoğunun karanlık yanlarını anneleriyle paylaşmakta, ve birçok komik anda da annelerinin ilgilerinden kaçmak için olanak aramaktadırlar.
Diğer her zaman gerçekleşen bir çekişme de; iki birbirinin zıtı olan kardeşin arasındaki kişilik çekişmeleridir. Biri, sakin, iyi yaşam yaşayan, kadınları tavlayabilen, ciddi bir ilişki istemeyen Charlie ve diğeri de oldukça resmi ve herşeyi ciddiye alan çalışkan Alan. Alan birçok kez Charlie'yi kıskanıyor gibi gözükür ve Charlie'nin de fikirlerini arada bir düzeltmek ister. Bu ayrıca dizi için birçok mizahi durum yaratmaktadır. Alan, yenilgiyi kabul ettiği zamanlarda, şöyle cümleler kurar: "Seninle konuşmak azgın bir şempanzeye konuşmak gibi" ya da "Seninle konuşmak çikolataya Shakespeare anlatmak gibi".

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz